Fakültemizde "Madde Bağımlılığı ile Mücadele" Anlatıldı
Fakültemizde "Madde Bağımlılığı ile Mücadele" Anlatıldı

Fakültemizde Madde Bağımlılığı ile Mücadele Anlatıldı. Fakültemiz tarafından “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konulu konferans düzenlendi.

Fakültemiz Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü Kızılay Şube Başkanı Cafer Beydilli ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun, madde bağımlılığının dikkat edilmesi ve hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu vurguladı.

Kayseri’de madde bağımlılığı konusunda Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında önemli bir mücadele örneği olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Altun, “Gençler, hayatın çok güzel yönleri var. Kitap okumak en güzel dost olarak karşımızdadır. İlerde meslek hayatına atıldığınız zaman sizlerin güzel eğitim süreçlerinden geçmenize bizler çok büyük önem veriyoruz” dedi.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü ise konuşmasında “Günümüzde feci bir kavram olan madde bağımlılığı en yakınımıza sirayet etmiş durumda. Bu konuda çevremizdekileri korumak adına bilinçli olmak çok önemli” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Polis Memurları Mustafa Güneş ve Ümmügülsüm Gül Turhan tarafından madde bağımlılığı ile mücadele konusunda katılımcılara bilgiler verildi. Konferans, Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun tarafından konuşmacılara plaket takdiminin ardından sona erdi.25 Ekim 2023 Çarşamba
Toplam 0 görüntüleme